ایلان ماسک

ایلان ماسک نخستین فرد تاریخ که ۲۰۰ میلیارد دلار باخت

شبکه خبری بلومبرگ با استناد به محاسبات شاخص میلیاردرهای خود گزارش داد که ایلان ماسک، مالک شرکت‌های آمریکایی تسلا و توییتر، در سال گذشته حدود ۲۰۰ میلیارد دلار ضرر کرده و اولین کسی است که این مقدار پول را از دست داده است. شبکه خبری بلومبرگ روز شنبه با استناد به محاسبات شاخص میلیاردرهای خود گزارش داد که ایلان ماسک، مالک شرکت‌های آمریکایی تسلا و توییتر، در سال گذشته حدود 200 میلیارد دلار ضرر کرده و اولین کسی است که این مقدار پول را از دست داده است.

بر اساس این گزارش، پس از اینکه ارزش بازار تسلا در اواخر سال گذشته به یک تریلیون دلار رسید، ماسک دارایی خالص 340 میلیارد دلاری را در اختیار داشت. با این حال، ثروت وی اکنون 137 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. تحلیلگران می گویند این ضررها به عملکرد ضعیف سهام تسلا نسبت داده می شود که در سال جاری میلادی 65 درصد سقوط کرد و در هفته‌های پس از خرید توییتر توسط ماسک، نزول آن تشدید شد.

ماسک به منظور کمک به پوشش هزینه خرید این پلتفرم رسانه اجتماعی، سهام تسلا را فروخت که منجر به اتهاماتی از سوی سرمایه‌گذاران مبنی بر اولویت دادن وی به توییتر بر تسلا شده است. با این حال، این میلیاردر آمریکایی بارها نگرانی‌ها در مورد این شرکت خودروسازی را رد کرده و در اوایل ماه جاری میلاید در توییتر مدعی شد که «بهتر از همیشه عمل می‌کند».

بر اساس این گزارش، سقوط شدید سهام تسلا در حال حاضر باعث شده تا ماسک عنوان ثروتمندترین مرد جهان را از دست بدهد. اوایل ماه جاری میلادی، این عنوان به برنارد آرنو، سرمایه دار فرانسوی، مالک مجموعه کالاهای لوکس LVMH رسید.

انتهای پیام/

برچسب‌ها
آژانس کسب و کار (19) اخبار کسب و کار (8) اخبار کسب و کار ایران (6) استراتژی بازاریابی (11) استراتژی کسب و کار (10) اشتغال آفرینی (16) اشتغال زایی (22) اشتغال پایدار (7) اقتصاد ایران (14) اقتصاد دانش بنیان (9) اقتصاد دیجیتال (7) ایجاد اشتغال (24) ایده کسب و کار (5) بازاریابی دیجیتال (7) بازاریابی و فروش (5) بازاریابی کسب و کار (16) باشگاه مشتریان (7) برنامه کسب و کار (13) برندسازی کسب و کار (7) بهبود فضای کسب و کار (11) توسعه کارآفرینی (8) توسعه کسب و کار (20) حمایت از کسب و کار (8) حمایت از کسب و کارها (5) دولت سیزدهم (13) راه اندازی وب سایت کسب و کار (5) راه اندازی کسب و کار (27) راه اندازی کسب و کار خانگی (5) رشد تولید (6) رشد و توسعه کسب و کار (20) رشد کسب و کار (35) رونق تولید (7) شرکت های دانش بنیان (8) شورای عالی کار (7) طرح کسب و کار (6) مجوزهای کسب و کار (5) مدیریت ارتباط با مشتری (17) مدیریت کسب و کار (46) مشاور کسب و کار (12) نرخ بیکاری (6) وزارت کار (21) کسب و کار آنلاین (9) کسب و کار الکترونیک (6) کسب و کار ایران (25) کسب و کار اینترنتی (8)