اشتغال

سهم ۸۰ درصدی طرح های خرد و کوچک در اشتغال

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت:امسال ۳۴ هزار و ۵۰۰ طرح برای دریافت ۱۵۰هزار میلیارد ریال تسهیلات به صندوق کارآفرینی امید معرفی شد که از این میزان ۵۱هزار میلیارد ریال پرداخت شد.

اشتغالزایی و پرداخت تسهیلات خرد یکی از اهداف صندوق کارآفرینی امید در سال جاری است. طرح های مختلفی از جمله نهضت احیا,راه اندازی صندوق های خرد محلی,روستای بدون بیکار, هر روستا یک محصول و… از جمله طرح هایی است که در این صندوق برای ایجاد اشتغال دنبال می

شود.

نعمت الله رضایی, مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در آخرین اظهارات خود از پرداخت 51هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی خبر داده است. وی با بیان اینکه این میزان سرمایه گذاری برای 105 هزار نفر اشتغال ایجاد کرده است اظهار داشت: امسال 34 هزار و 500 طرح برای دریافت 150هزار میلیارد ریال تسهیلات به صندوق کارآفرینی امید معرفی شد که از این میزان 51هزار میلیارد ریال پرداخت شد.

وی تصریح کرد: طرح های خرد، کوچک و متوسط بیش از 80 درصد اشتغال جامعه را به خود اختصاص می دهند، ولی منابع محدودی در اختیار صندوق قرار می گیرد و برای ارایه تسهیلات بیشتر نیاز به همکاری مجلس در حمایت از صندوق است. تسهیلات این صندوق سال گذشته از محل تبصره 18پرداخت شد ولی امسال اختصاص نیافت که نیاز است تا مجلس به این موضوع به طور جدی ورود کند.

وی با اشاره به تشکیل 100صندوق خرد محلی در کشور گفت: اولویت این صندوق ها حمایت از طرح هایی است که با زیر 50نفر ظرفیت مشغول به فعالیت هستند که در این زمینه 18طرح درخراسان شمالی مورد حمایت قرار گرفت. 32درصد تسهیلات این صندوق به بانوان کارآفرین پرداخت شده است و 40 درصد شاغلان زن هستند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها
آژانس کسب و کار (19) اخبار کسب و کار (8) اخبار کسب و کار ایران (6) استراتژی بازاریابی (11) استراتژی کسب و کار (10) اشتغال آفرینی (16) اشتغال زایی (22) اشتغال پایدار (7) اقتصاد ایران (14) اقتصاد دانش بنیان (9) اقتصاد دیجیتال (7) ایجاد اشتغال (24) ایده کسب و کار (5) بازاریابی دیجیتال (7) بازاریابی و فروش (5) بازاریابی کسب و کار (16) باشگاه مشتریان (7) برنامه کسب و کار (13) برندسازی کسب و کار (7) بهبود فضای کسب و کار (11) توسعه کارآفرینی (8) توسعه کسب و کار (20) حمایت از کسب و کار (8) حمایت از کسب و کارها (5) دولت سیزدهم (13) راه اندازی وب سایت کسب و کار (5) راه اندازی کسب و کار (27) راه اندازی کسب و کار خانگی (5) رشد تولید (6) رشد و توسعه کسب و کار (20) رشد کسب و کار (35) رونق تولید (7) شرکت های دانش بنیان (8) شورای عالی کار (7) طرح کسب و کار (6) مجوزهای کسب و کار (5) مدیریت ارتباط با مشتری (17) مدیریت کسب و کار (46) مشاور کسب و کار (12) نرخ بیکاری (6) وزارت کار (21) کسب و کار آنلاین (9) کسب و کار الکترونیک (6) کسب و کار ایران (25) کسب و کار اینترنتی (8)