مدرسه اشتغال آفرینی

مدرسه اشتغال آفرینی ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی در قزوین

رئیس پارک علم و فنآوری قزوین گفت: با ایجاد مدرسه اشتغال آفرینی در قزوین زمینه اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی ماهر مهیا می شود.

جعفر احمدی در این باره اظهارداشت: برای اولین بار توانستیم ایجاد مدرسه اشتغال آفرینی را کلید بزنیم تا دانشجویان پس از فراغت از تحصیل به اشتغال در یک حرفه امیدوار شوند و بدانند بازار کار برایشان مهیاست. وی اضافه کرد: در این راستا با برخی صنایع مهم و بزرگ استان قراردادهایی منعقد شده تا بر اساس نیازهایشان از دانشجویان در این مدارس استفاده کنند و پس از آموزش و مهارت آموزی از همین افراد برای تامین نیازهای خود استفاده کنند.

رئیس پارک علم و فنآوری قزوین یادآورشد: اگر دانشجویان مستعد باشند و در سال آخر تحصیل می توانند در این طرح مشارکت و اشتغال مناسبی در واحدهای صنعتی برای خود ایجاد کرده و معیشت و اقتصاد خود را تامین کنند. وی گفت: یکی از دغدغه های مسئولان استان این است که واحدهای صنعتی در استخدام و بکارگیری نیروهای شرکت های خود، ترجیحا از نیروهای بومی و داخل استان استفاده کنند و راه اندازی این مدرسه اشتغال آفرینی می تواند این رویکرد را عملی کند.

احمدی بیان کرد: ارتباط صنعت و دانشگاه، حلقه مفقوده ای است که با تقویت و ایجاد آن می توانیم به دستاوردهای خوبی برسیم که در این راستا راه اندازی مدرسه اشتغال آفرینی می تواند این حلقه را ایجاد کند. با استقبال دانشجویان از این مدارس می توان به اشتغال فارغ التحصیلان بسیار امیدوار شد. وی گفت: تاکنون با 12 شرکت و واحد صنعتی رایزنی شده و 200 دانشجوی سال آخر نیز آموزش دیده اند و امیدواریم این طرح به اهداف خود برسد.

انتهای پیام/

گام بلند دولت‌ در رشد اشتغال با اصلاح روند مجوزدهی
ادامه مطلب