بانک مرکزی

تزریق ایده ‌‌نو به بانک مرکزی با تصمیم جدید دولت

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: مداخله کوتاه مدت در بازار ارز توسط دولت، همزمان با ابزارهای متنوع، یکی از رویکردهای مثبتی است که می‌تواند زمینه بهبود شرایط بازار را فراهم و فضا را برای اقدامات بلند‌مدت ایجاد کند.

مجتبی یوسفی با اشاره به اتفاقات اخیر بازار ارز اظهار داشت: نوسانات اخیر در حوزه ارز، زمینه التهاب در بازار داخلی کالا و به دنبال آن در بخش فعالیت‌های وابسته به ارز را فراهم کرد.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون با اشاره به اینکه بخشی از افزایش قیمت ارز به دلیل جنگ روانی ایجاد شده، بود، ‌گفت: زمانی که سودآوری سفته‌بازی و سوداگری در اقتصاد کشور از فعالیت مولد بیشتر باشد، انگیزه برای تخریب‌گران بازار ارز و ایجاد التهاب وجود دارد.

  • تغییر رئیس کل بانک مرکزی اقدام بی‌سابقه‌ای بود

وی افزود: اقدام دولت در حوزه تغییر مدیر ارشد اقتصادی قابل تقدیر است، مردم گلایه‌مند داشتند، وقتی یک التهاب در کشورهای دیگر اتفاق می‌افتد، بلافاصله مسئول مستقیم استعفا می‌دهد و این اتفاق در دولت سیزدهم به نوعی اتفاق بی‌سابقه‌ای است که رخ داد.

یوسفی در تشریح سیاست‌های جدید دولت در حوزه ارز و اقتصاد گفت: اقدام دولت کمک می‌کند، فکر و ایده جدید به بانک مرکزی تزریق شده و زمینه بهبود شرایط اقتصادی مردم مهیا شود. این نماینده مجلس با مثبت ارزیابی کردن برنامه رئیس کل جدید بانک مرکزی گفت:‌ مداخله کوتاه مدت در بازار ارز توسط دولت همزمان با ابزارهای متنوع یکی از رویکردهای مثبتی است که می‌تواند زمینه بهبود شرایط بازار را فراهم و فضا را برای اقدامات بلند‌مدت ایجاد کند.

  • بانک مرکزی به قانون جهش تولید و تامین مسکن عمل کند

وی همچنین ک توصیه هم به رئیس کل جدید بانک مرکزی داشت و گفت: رئیس کل جدید بانک مرکزی باید تجربه سنوات گذشته و دوره‌های قبل را مغتنم ببیند و زمینه پرداخت تسهیلات خرد و همچنین تسهیلات موضوع قانون جهش تولید و تامین مسکن را مهیا کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت توجه به تجارب خارجی در حوزه تسهیلات ساخت مسکن گفت: در صورتی که زمینه پرداخت تسهیلات به حوزه ساخت مسکن مهیا شود، زمینه رشد اقتصادی و کاهش تورم فراهم خواهد شد. یوسفی گفت: امروز اگر بانک مرکزی به جایگاه اصلی خود باز گشته و نقش تنظیم‌گری در این بخش به خوبی مهیا شود، زمینه بهبود شرایط اقتصادی مردم مهیا می‌شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها
آژانس کسب و کار (19) اخبار کسب و کار (8) اخبار کسب و کار ایران (6) استراتژی بازاریابی (11) استراتژی کسب و کار (10) اشتغال آفرینی (16) اشتغال زایی (22) اشتغال پایدار (7) اقتصاد ایران (14) اقتصاد دانش بنیان (9) اقتصاد دیجیتال (7) ایجاد اشتغال (24) ایده کسب و کار (5) بازاریابی دیجیتال (7) بازاریابی و فروش (5) بازاریابی کسب و کار (16) باشگاه مشتریان (7) برنامه کسب و کار (13) برندسازی کسب و کار (7) بهبود فضای کسب و کار (11) توسعه کارآفرینی (8) توسعه کسب و کار (20) حمایت از کسب و کار (8) حمایت از کسب و کارها (5) دولت سیزدهم (13) راه اندازی وب سایت کسب و کار (5) راه اندازی کسب و کار (27) راه اندازی کسب و کار خانگی (5) رشد تولید (6) رشد و توسعه کسب و کار (20) رشد کسب و کار (35) رونق تولید (7) شرکت های دانش بنیان (8) شورای عالی کار (7) طرح کسب و کار (6) مجوزهای کسب و کار (5) مدیریت ارتباط با مشتری (17) مدیریت کسب و کار (46) مشاور کسب و کار (12) نرخ بیکاری (6) وزارت کار (21) کسب و کار آنلاین (9) کسب و کار الکترونیک (6) کسب و کار ایران (25) کسب و کار اینترنتی (8)