صادرات لوازم خانگی

ضرورت تقویت مزیت‌ رقابتی در صادرات لوازم خانگی

امروزه بیش از پیش نیازمند تحول صنعت در تکمیل زنجیره ارزش قطعه‌سازی، طراحی‌های صنعتی و خدمات پس از فروش و صادرات هستیم. مدیرکل دفتر صنایع لوازم‌خانگی درباره خبر اخیر مبنی بر خرید جهیزیه ایرانی با پنجاه میلیون تومان بیان داشت: منظور از تهیه جهیزیه 50 میلیونی خرید کالای اصلی بود و در واقع معطوف به سه قلم کالای یخچال فریزر، لباسشویی و تلویزیون آن هم با تاکید بر سطح محصولات اقتصادی است.

شکراللهی افزود: امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند خلق فرصت در چرخه یادگیری هستیم و برنامه‌ریزی کلان کشور باید از استراتژی جایگزینی واردات به سمت استراتژی توسعه صادرات حرکت کند و این مهم نیازمند گفتگوی بیشتر و اتخاذ رویکرد همکاری مشترک و ارتقای دانش فنی است.

مدیرکل دفتر صنایع لوازم‌خانگی در مورد صادرات به کشورهای منطقه، گفت: ما به دنبال صادرات به صورت تصادفی نیستیم، بلکه باید بازارسازی، نفوذ در بازارها و ثبات در بازارهای منطقه را سرلوحه قرار داده و مزیت‌های رقابتی در صادرات لوازم خانگی را تقویت کنیم، به خصوص مزیت های ایران در ارتباط با بازار های منطقه باید ارتقا یابد.

شکرالهی بیان داشت: مردم و مصرف کنندگان چه در بازار منطقه و چه در بازار داخلی محصولات باکیفیت را می‌شناسند و محصولات با کیفیت و برند های معتبر را حمایت می‌کنند.

مدیرکل دفتر صنایع لوازم خانگی وزارت صمت بیان داشت: بر این اساس در نظر داریم که با مشارکت خانوارهای ایرانی و توسعه خدمات پس از فروش و تشویق برندهای معتبر محصولات شرکت‌هایی که کالای با کیفیت و با قیمت مناسب ارائه می دهند، را شناسایی کرده و و با رتبه بندی فعالین صنعت و نشان‌های مطرح در صنعت لوازم خانگی بهبود کیفیت و رضایت مردم را افزایش دهیم.

شکرالهی بیان داشت: با توجه به حرکت پرشتاب صنعت لوازم خانگی در تولید انواع محصولات، نیازمند هم افزایی بخش های مختلف وزارتخانه جهت تامین به هنگام و مناسب مواد اولیه و البته تسهیل در تامین مالی برخی از واحدها برای توسعه خطوط جدید و ماشین آلات هستیم.

انتهای خبر/

تولید روغن دانه انگور برای اولین بار درکشور
ادامه مطلب