سرکنسولگری چین در بندرعباس

افتتاح سرکنسولگری چین در بندرعباس

سرکنسولگری چین در بندرعباس عصر امروز با حضور چانگ‌هوا سفیر جمهوری خلق چین، شهرزاد معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری هرمزگان و جمعی از مدیران استانی افتتاح شد.معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری هرمزگان در این آیین اظهار داشت: ایران و چین نمونه ای از کشورهای مستقل و صلح دوست هستند که تصمیم گرفته‌اند توسعه روابط دوجانبه و تامین منافع متقابل را نقطه آغازی برای تحکیم صلح و ثبات منطقه ای و جهانی قرار دهند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری که دارای ظرفیت‌های عظیم در عرصه‌های تجاری، اقتصادی و سیاسی است و موقعیت ژئوپولوتیک و ژئواکونومیک کم نظیری در غرب آسیا دارد. اولویت خود را تقویت مشارکت همه جانبه با کشورهای دوست نظیر جمهوری خلق چین قرار داده و همانگونه که بارها در مواضع رسمی خود ابراز داشته؛ محدودیتی برای گسترش مناسبات با چین در قالب الگوهای دوجانبه و ترتیبات چند جانبه قائل نیست.

شهرزاد گفت: در سال‌های اخیر به رغم وضعیت پیچیده بین المللی فرصت‌های فراوانی برای تعمیق پیوندهای ایران و چین به وجود آمد و دو طرف توانستند نقشه راهی را برای مشارکت بلند مدت و راهبردی ترسیم کنند.

وی ادامه داد: افتتاح سرکنسولگری چین در بندرعباس می‌تواند نقش ارزنده‌ای در توسعه مراودات دو کشور و افزایش تعاملات بین بخش‌های مختلف دو ملت ایفا کند، در کنار فعالیت دیپلماتیک سفارتخانه ها گسترش فعالیت سرکنسولگری های در کشور امکان تحکیم پیوندهای دو طرف در سایر عرصه ها را به وجود می‌آورد.

سفیر چین نیز در این مراسم گفت: چین قاطعانه از ایران در برابر مداخله خارجی و حفظ حاکمیت ملی، تمامیت ارضی و کرامت ملی حمایت می‌کند، چین مایل به همکاری با ایران جهت اجرای جدی اجماع مهم سران دو کشور، پیشبرد اجرای برنامه همکاری جامع دو جانبه است.

چانگ‌هوا عنوان کرد: امروز همزمان با آئین شب یلدا در ایران که همزمان با تحول زمستانی در چین است شاهد افتتاح سر کنسولگری چین در بندرعباس هستیم.

وی با اشاره به آداب و رسوم ایرانیان در شب یلدا افزود: در ایران مرسوم است که در شب یلدا اشعار حافظ خوانده می‌شود که وی در یکی از شعرهای خود به مضمون دوستی دارد که “درخت دوستی بنشان که کام دل به بار آرد” و این به معنی آن است که تنها با دوستی می‌توان میوه‌های غنی درو کنیم.

سفیر چین در ایران گفت: ایران و چین دوستان قدیمی و شرکای جدید هستند بذرهای متعدد دوستی در کمک متقابل همیشگی دو کشور رشد می‌کنند و با عزم راسخ در کنار هم به ثمر می‌رسند.

وی تصریح کرد: از زمان روابط دیپلماتیک دوجانبه از سال ۱۹۷۱ تاکنون با وجود تحولات بین المللی، دو کشور توسعه پایدار و سالم خود را حفظ کرده‌اند و از سال ۲۰۱۶ دو کشور مشارکت راهبردی بنا نهادند و فصل تازه ای از همکاری دو جانبه آغاز شد.

سفیر چین گفت: در ماه جولای نیز در تماس تلفنی و دیدار رئیس جمهور چین با رئیس جمهور ایران، سران دو کشور به توافقات مهمی در مورد تعمیق روابط دو جانبه دست یافتند.

وی در ادامه با اشاره به سفر معاون نخست وزیر چین به ایران اظهار داشت: چین به روابط با ایران از دیدگاه استراتژیک نگاه می‌کند و از عزم خودی مبنی بر توسعه مشارکت جامع و راهبردی با ایران کوتاه نخواهد آمد.

انتهای خبر/

برچسب‌ها
آژانس کسب و کار (19) اخبار کسب و کار (8) اخبار کسب و کار ایران (6) استراتژی بازاریابی (11) استراتژی کسب و کار (10) اشتغال آفرینی (16) اشتغال زایی (22) اشتغال پایدار (7) اقتصاد ایران (14) اقتصاد دانش بنیان (9) اقتصاد دیجیتال (7) ایجاد اشتغال (24) ایده کسب و کار (5) بازاریابی دیجیتال (7) بازاریابی و فروش (5) بازاریابی کسب و کار (16) باشگاه مشتریان (7) برنامه کسب و کار (13) برندسازی کسب و کار (7) بهبود فضای کسب و کار (11) توسعه کارآفرینی (8) توسعه کسب و کار (20) حمایت از کسب و کار (8) حمایت از کسب و کارها (5) دولت سیزدهم (13) راه اندازی وب سایت کسب و کار (5) راه اندازی کسب و کار (27) راه اندازی کسب و کار خانگی (5) رشد تولید (6) رشد و توسعه کسب و کار (20) رشد کسب و کار (35) رونق تولید (7) شرکت های دانش بنیان (8) شورای عالی کار (7) طرح کسب و کار (6) مجوزهای کسب و کار (5) مدیریت ارتباط با مشتری (17) مدیریت کسب و کار (46) مشاور کسب و کار (12) نرخ بیکاری (6) وزارت کار (21) کسب و کار آنلاین (9) کسب و کار الکترونیک (6) کسب و کار ایران (25) کسب و کار اینترنتی (8)