امنیت شغلی

بررسی امنیت شغلی و قراردادهای کار در جلسه امروز شورای عالی کار

نماینده کارگران در شورای عالی کاربا اشاره به جلسه امروز شورای عالی کار گفت:بحث امنیت شغلی و قراردادهای کار و مشاغل موقت در دستور کار امروز شوراست. هادی ابوی, نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به جلسه امروز شورای عالی کار گفت: امنیت شغلی و مشاغل موقت بررسی ماده 153 قانون کار و همکاری کارفرمایان با تعاونی ها که اصلاح آیین نامه این نامه است در دستور کار امروز شورای عالی کار است.

وی با بیان اینکه درخواست نمایندگان کارگران بحث اجرای امنیت شغلی برای جامعه کارگری است گفت: در این راستا وزارت کار این بحث را در دستور کار شورای عالی کار قرار داده است. یکی از مواردی که در این نشست‌ بررسی می‌شود، بحث قراردادهای کاری است، به‌خصوص قراردادهایی که در کارهایی با ماهیت دائم به‌صورت موقت منعقد می‌شود.

ابوی اظهار داشت: کارگری که قرارداد کارش سه‌ماهه است به‌چه‌شکلی می‌تواند اجاره خانه‌اش را یک‌ساله ببندد؟ کارگری که بیست سال است در یک کار با ماهیت مستمر مشغول به کار است تا کی باید گرفتار قرارداد موقت سه‌ماهه و شش‌ماهه باشد؟ به همین علت درخواست ما این است که آنچه در کمیته امنیت شغلی به نتیجه رسید که سقف سال تعریف کند و اگر کسی در کارگاهی چهار سال کار کرد و با او قرارداد موقت بسته شد، بعد از گذشت 4سال قراردادش دائمی شود به زودی تصویب شود.

انتهای خبر/

برچسب‌ها
آژانس کسب و کار (19) اخبار کسب و کار (8) اخبار کسب و کار ایران (6) استراتژی بازاریابی (11) استراتژی کسب و کار (10) اشتغال آفرینی (16) اشتغال زایی (22) اشتغال پایدار (7) اقتصاد ایران (14) اقتصاد دانش بنیان (9) اقتصاد دیجیتال (7) ایجاد اشتغال (24) ایده کسب و کار (5) بازاریابی دیجیتال (7) بازاریابی و فروش (5) بازاریابی کسب و کار (16) باشگاه مشتریان (7) برنامه کسب و کار (13) برندسازی کسب و کار (7) بهبود فضای کسب و کار (11) توسعه کارآفرینی (8) توسعه کسب و کار (20) حمایت از کسب و کار (8) حمایت از کسب و کارها (5) دولت سیزدهم (13) راه اندازی وب سایت کسب و کار (5) راه اندازی کسب و کار (27) راه اندازی کسب و کار خانگی (5) رشد تولید (6) رشد و توسعه کسب و کار (20) رشد کسب و کار (35) رونق تولید (7) شرکت های دانش بنیان (8) شورای عالی کار (7) طرح کسب و کار (6) مجوزهای کسب و کار (5) مدیریت ارتباط با مشتری (17) مدیریت کسب و کار (46) مشاور کسب و کار (12) نرخ بیکاری (6) وزارت کار (21) کسب و کار آنلاین (9) کسب و کار الکترونیک (6) کسب و کار ایران (25) کسب و کار اینترنتی (8)