وبلاگ نویسی

مزایای وبلاگ نویسی برای کسب و کار و بازاریابی

باوجود تقریباً ۴ میلیارد نفر در سراسر جهان که در حال حاضر به اینترنت متصل هستند، هرگز زمان بهتری برای مشاغل وجود نداشته است که وبلاگ نویسی را در استراتژی بازاریابی خود بگنجانند. وبلاگ نویسی نه‌تنها باعث افزایش ترافیک وب‌سایت و تبلیغ محصولات و خدمات شما می‌شود، بلکه به شما کمک می‌کند تا با مشتریان بالقوه خود اعتماد کنید. ما قصد داریم مزایای بسیاری از وبلاگ نویسی برای کسب‌وکار و اینکه چگونه می‌توانید با ایجاد محتوای مرتبط که لینک‌های ورودی و ترافیک را به سایت شما هدایت می‌کند، شروع کنید، برجسته کنیم.

وبلاگ نویسی تجاری چیست؟

وبلاگ نویسی تجاری یک تاکتیک بازاریابی است که از وبلاگ نویسی برای دیده شدن بیشتر کسب‌ و کار شما در فضای آنلاین استفاده می‌کند. وبلاگ تجاری یک کانال بازاریابی است (درست مانند رسانه‌های اجتماعی، ایمیل مستقیم، بازاریابی ایمیلی و غیره) که به حمایت از رشد کسب‌ و کار کمک می‌کند.

مزایای وبلاگ نویسی برای کسب و کار

سؤالی که بسیاری از مردم پس از راه‌اندازی یک کسب‌ و کار می‌پرسند این است که آیا وبلاگ نویسی در سال ۲۰۲۱ ارزش آن را دارد؟

پاسخ کوتاه: بله! و در اینجا دلایلی که ما چنین حرفی می‌زنیم:

۱. به هدایت ترافیک به وب‌سایت شما کمک می‌کند.

به روش‌هایی فکر کنید که مردم وب‌سایت شما را پیدا می‌کنند:

آنها می‌توانند نام شما را مستقیماً در مرورگر خود تایپ کنند، اما این برای مخاطبانی است که شما از قبل دارید. آنها می‌دانند که شما چه کسی هستید، شما در رادار آنها هستید و این به شما کمک نمی‌کند که ترافیک بیشتری نسبت به آنچه قبلاً دریافت کرده‌اید داشته باشید. شما می‌توانید با قرار دادن هزاران تبلیغ پولی، هزینه ترافیک را بپردازید که غیرقانونی نیست اما هنوز بسیار گران است؛ و به‌محض اینکه پولتان تمام شود، ترافیک شما نیز متوقف می‌شود.

بنابراین، چگونه می‌توانید ترافیک یا خوانندگان جدیدی را به سایت خود جذب کنید؟ شما می‌توانید از طریق وبلاگ نویسی و بهینه‌سازی سایت خود برای موتورهای جستجو این اتفاق را رقم بزنید. به تعداد صفحات وب‌سایتتان فکر کنید. احتمالاً زیاد نیست، درست است؟ و به این فکر کنید که چند بار آن صفحات را به‌روز می‌کنید. احتمالاً نه آن‌قدرها، درست است؟

خوب، وبلاگ نویسی یک‌راه عالی برای حل هردوی این مشکلات است.

هر بار که یک پست وبلاگ ایجاد و منتشر می‌کنید، یک صفحه نمایه شده دیگر در وب‌سایت شما قرار می‌گیرد که به معنای فرصتی دیگر برای شماست تا در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) ظاهر شوید و ترافیک را به وب‌سایت خود در جستجوی ارگانیک هدایت کنید. ما کمی بعد به مزایای وبلاگ نویسی در سئوی شما خواهیم پرداخت، اما این‌یک نشانه دیگر برای گوگل و سایر موتورهای جستجو است که وب‌سایت شما فعال است و آنها باید مرتباً بررسی کنند تا ببینند چه محتوای جدیدی ظاهر می‌شود.

۲. می‌توانید محتوای وبلاگ را برای رسانه‌های اجتماعی تغییر دهید.

وبلاگ نویسی برای کسب‌وکارتان به شما کمک می‌کند تا از طریق رسانه‌های اجتماعی شناخته شوید. هر بار که مقاله جدیدی ایجاد می‌کنید، محتوایی ایجاد می‌کنید که مردم می‌توانند در شبکه‌های اجتماعی – توییتر، لینکدین، فیس‌بوک، پینترست، به اشتراک بگذارند که به شما کمک می‌کند تا کسب‌وکارتان را در معرض مخاطب جدیدی قرار دهید که ممکن است هنوز شما را نشناسند.

محتوای وبلاگ همچنین به تداوم حضور شما در رسانه‌های اجتماعی کمک می‌کند. به‌جای اینکه همیشه از مدیر رسانه‌های اجتماعی خود بخواهید که محتوای کاملاً جدید برای رسانه‌های اجتماعی ایجاد کند (یا خودتان آن محتوا را ایجاد کنید)، وبلاگ شما می‌تواند به‌عنوان مخزن محتوا عمل کند. شما با محتوای وبلاگ دسترسی اجتماعی خود را تقویت می‌کنید و بازدیدکنندگان جدید وب‌سایت را از طریق کانال‌های اجتماعی به وبلاگ خود هدایت می‌کنید. باید بگویم این‌یک رابطه کاملاً همزیست است.

۳. به تبدیل ترافیک به سرنخ کمک می‌کند.

اکنون‌که مقداری ترافیک از طریق وبلاگ به سایت شما وارد می‌شود، فرصتی دارید که آن ترافیک وب‌سایت را به سرنخ تبدیل کنید؛ مانند هر پست وبلاگی که می‌نویسید، هر پست فرصت جدیدی برای تولید سرنخ‌های جدید است. روش کار ساده است: فقط به هر پست وبلاگ یک تماس برای اقدام و ایجادکننده سرنخ اضافه کنید. اغلب، این فراخوان‌ها منجر به مواردی مانند کتاب‌های الکترونیکی رایگان، کاغذهای سفید، برگه‌های اطلاعاتی، وبینارها، آزمایش‌ها یا اساساً هر دارایی محتوایی می‌شود که کسی مایل است اطلاعات خود را برای آن مبادله کند.

برای اینکه برای هرکسی که با نحوه تبدیل ترافیک به سرنخ آشنا نیست کاملاً واضح باشد، به همین سادگی است:

  • بازدیدکننده به وب‌سایت می‌آید
  • بازدیدکننده تماس برای اقدام را برای یک پیشنهاد رایگان می‌بیند
  • بازدیدکننده بر روی تماس برای اقدام کلیک می‌کند و به صفحه‌ای می‌رود که حاوی فرمی برای پر کردن اطلاعات است.
  • بازدیدکننده فرم را پر می‌کند، اطلاعات را ارسال می‌کند و پیشنهاد رایگان را دریافت می‌کند

درواقع، ۹۹.۹ درصد از پست‌های وبلاگی که منتشر می‌کنیم دارای دکمه‌های فراخوان هستند و شما نیز باید دکمه‌های آن را داشته باشید. به‌این‌ترتیب ترافیک وب‌سایت خود را به سرنخ برای تیم فروشتان تبدیل می‌کنید.

توجه: همه خوانندگان وبلاگ سرنخ نمی‌شوند و این اشکالی ندارد. هیچ‌کس ۱۰۰٪ افرادی را که وبلاگ آنها را می‌خوانند به سرنخ تبدیل نمی‌کند. فقط وبلاگ نویسی کنید، در هر پست وبلاگ تماس برای اقدام قرار دهید، یک معیار نرخ تبدیل بازدیدکننده برای خود تعیین کنید و هرماه برای بهبود معیار تلاش کنید.

۴. نتایج بلندمدت را به همراه دارد.

بهترین وبلاگ‌های تجاری به سؤالات رایج خوانندگان و مشتریان خود پاسخ می‌دهند. اگر به‌طور مداوم محتوا یا مقالات ارزشمندی را برای مخاطبان هدف خود ایجاد کنید، به‌عنوان یک رهبر صنعت یا قدرت در نظر آنها معرفی می‌شوید. آیا می‌توانید تصور کنید که ارسال یک پست وبلاگ آموزشی که نوشته‌اید برای روشن کردن مسائل برای مشتری گیج چه تأثیری دارد؟ یا اگر یک فروشنده محتوای وبلاگ نوشته‌شده توسط بازاریاب خود را کشف کند، چند معامله دیگر می‌تواند ببندد؟

در مورد آن فکر کنید:

  • فرض کنید مشتریان بالقوه پاسخ سؤالات روزمره خود را از طریق پست‌های وبلاگی که توسط افراد شرکت شما نوشته‌شده است پیدا کنند. در این صورت، آنها به‌احتمال‌زیاد با اعتماد به آنچه شما می‌گویید وارد قیف فروش می‌شوند، زیرا شما درگذشته به آنها کمک کرده‌اید؛ حتی قبل از اینکه بخواهند چیزی از شما بخرند.
  • مشتریان بالقوه‌ای که پست‌های وبلاگ شما را خوانده‌اند، معمولاً با آگاهی بیشتر از محصولات و خدمات شما، جایگاه شما در بازار و صنعت شما وارد قیف فروش می‌شوند. این باعث می‌شود که یک مکالمه فروش بسیار سازنده‌تر از گفتگوی بین دو غریبه انجام شود.
  •  هنگامی‌ که فروشندگان با سؤالات خاصی مواجه می‌شوند که نیاز به توضیح عمیق یا پاسخ مستند دارد، می‌توانند از آرشیو پست‌های وبلاگ استخراج کنند. این مقالات نه‌تنها به حرکت سریع‌تر فرآیند فروش کمک می‌کنند بلکه فروشنده را به‌عنوان منبعی مفید برای مشتریان احتمالی قرار می‌دهد؛ بنابراین به ایجاد اعتماد کمک می‌کنند.

۵. وبلاگ نویسی به ایجاد لینک کمک می‌کند.

لینک‌های ورودی یا بک لینک‌ها ازجمله ۲۰۰ عاملی هستند که الگوریتم گوگل هنگام رتبه‌بندی یک سایت در صفحه نتایج موتور جستجو در نظر می‌گیرد. بسیاری از کارشناسان و صاحبان مشاغل کوچک نیز بر این باورند که بک لینک‌ها سومین عامل مهم در بهینه‌سازی موتورهای جستجو هستند. اگرچه ایجاد لینک‌های ورودی ضروری است، ۴۱ درصد از کارشناسان سئو می‌گویند که لینک سازی چالش‌برانگیزترین بخش بهینه‌سازی جستجو است.

هنگامی‌که مقالاتی را ایجاد می‌کنید که نه‌تنها برای مشتریان بالقوه‌تان بلکه برای سایر شرکت‌هایی که مخاطبان شما آنها را رهبران صنعت می‌دانند نیز ارزشمند هستند، به دست آوردن پیوندهای مرتبط آسان‌تر خواهد بود. پیوندهای وب‌سایت‌های معتبر به‌عنوان یک رأی اعتماد یا توصیه از سایر وب‌سایت‌ها عمل می‌کنند؛ و به گوگل نشان می‌دهد که شما قابل‌اعتماد و متخصص در صنعت خود هستید. یکی دیگر از مزایای بک لینک‌ها این است که به شما در ایجاد اعتبار دامنه کمک می‌کنند که به بهبود قابلیت کشف کلی شما در موتورهای جستجو کمک می‌کند.

۶. نتایج بلندمدت را به همراه دارد.

اگر بتوانید به هاوایی سفر کنید، به باشگاه بروید و هرچند ساعت که می‌خواهید بخوابید و همچنان بتوانید ترافیک سایت خود را هدایت کنید، فوق‌العاده خواهد بود. اما خبر خوب! این کاری است که وبلاگ نویسی انجام می‌دهد (در درجه اول از طریق موتورهای جستجو.)

منظور این است:

تصور کنید یکشنبه برای یک ساعت نشسته‌اید تا یک پست وبلاگ بنویسید و منتشر کنید. فرض کنید که پست وبلاگ در روز دوشنبه ۱۰۰ بازدید و ۱۰ سرنخ برای شما به ارمغان می‌آورد. در روز سه‌شنبه ۵۰ بازدید دیگر و پنج سرنخ دریافت می‌کنید زیرا تعداد کمی از افراد دیگر آن را در رسانه‌های اجتماعی پیدا می‌کنند و برخی از مشترکین شما در ایمیل و RSS خود آن را گیر می‌آورند؛ اما بعد از چند روز، بیشتر هیاهوهای آن پست از بین می‌رود و شما ۱۵۰ بازدید و ۱۵ لید کسب کرده‌اید.

ازآنجایی‌که آن پست اکنون در حال رتبه‌بندی است، به این معنی است که برای روزها، هفته‌ها، ماه‌ها و سال‌های آینده، می‌توانید همچنان از آن پست وبلاگ ترافیک دریافت کنید. بنابراین درحالی‌که زنگ چرت زدن خود را می‌زنید، در هاوایی مشغول موج‌سواری هستید و ورزش می‌کنید، ترافیک و سرنخ را نیز هدایت می‌کنید. تلاشی که دیروز انجام دادید می‌تواند در آینده به صدها هزار بازدید و سرنخ تبدیل شود.

علاوه بر این، می‌توانید از محتوای وبلاگ خود به روش‌های خلاقانه زیادی کسب درآمد کنید. مدل‌های کسب‌وکار مانند بازاریابی وابسته به این معنی است که شما می‌توانید از وبلاگ نویسی در مورد هر موضوعی درآمد کسب کنید، از آرایش و زیبایی گرفته تا کمپینگ و موتورسیکلت. وقتی صحبت از وبلاگ نویسی می‌شود، بیشتر فروش شما احتمالاً از مقالات قدیمی شما خواهد بود. حدود ۹۰ درصد از سرنخ‌هایی که ما هرماه تولید می‌کنیم از پست‌های وبلاگ منتشرشده در ماه‌های قبل است. گاهی سال‌ها پیش.

ما این نوع پست‌های وبلاگ را پست‌های ترکیبی می‌نامیم. همه پست‌های وبلاگ در این دسته قرار نمی‌گیرند، اما هرچه پست‌های وبلاگ همیشه‌سبز بیشتری بنویسید، احتمال بیشتری وجود دارد که در دسته یکی از آن پست‌های وبلاگ ترکیبی قرار بگیرید. ما در تحقیقات خود متوجه شدیم که از هر ده پست وبلاگ حدود ۱ پست به پست‌های وبلاگ ترکیبی تبدیل می‌شود.

برای ما (و امیدوارم برای شما)، این مقیاس‌پذیری وبلاگ نویسی تجاری را نشان می‌دهد. اگرچه ممکن است نتایج فوری را نبینید، باگذشت زمان، می‌توانید روی مقدار قابل پیش‌بینی ترافیک و سرنخ‌ها برای کسب‌وکار خود بدون هیچ‌گونه سرمایه‌گذاری منابع اضافی حساب کنید چراکه کار برای ایجاد این ترافیک و آن مشتریان از قبل انجام‌شده است.

۷. به شما کمک می‌کند اخبار شرکت را به اشتراک بگذارید.

یکی دیگر از مزایای وبلاگ نویسی برای هر کسب‌وکار بزرگ و کوچک، وسیله‌ای برای به اشتراک گذاشتن اخبار و داستان‌های شرکت است. وبلاگ‌ها نه‌تنها می‌توانند حاوی مقالات باشند، بلکه اخباری را نیز شامل می‌شوند که نشان می‌دهند یک شرکت در حال انجام چه‌کاری است.

آیا مدیر بازاریابی محتوای جدیدی استخدام کرده‌اید؟ آن را در وبلاگ خود به اشتراک بگذارید.

با کارشناسان بازاریابی آنلاین و صنعت مصاحبه کردید؟ آن را در وبلاگ خود قرار دهید.

آیا یک مطالعه موردی درخشان دارید که نشان دهد محصولات و خدمات شما چگونه به مشتریان کمک می‌کنند؟ به مخاطبان خود در مورد آن در وبلاگتان بگویید.

آیا میزبان مراسم یا نمایشگاه محلی هستید؟ توجه افراد را از طریق وبلاگ خود جلب کنید.

به اشتراک‌گذاری اخبار شرکت در وبلاگ نه‌تنها برند شما را انسانی می‌کند، بلکه به مخاطبان شما کمک می‌کند متوجه شوند که شما همیشه قصد فروش ندارید.

انتهای مطلب/

برچسب‌ها
آژانس کسب و کار (19) اخبار کسب و کار (8) اخبار کسب و کار ایران (6) استراتژی بازاریابی (11) استراتژی کسب و کار (10) اشتغال آفرینی (16) اشتغال زایی (22) اشتغال پایدار (7) اقتصاد ایران (14) اقتصاد دانش بنیان (9) اقتصاد دیجیتال (7) ایجاد اشتغال (24) ایده کسب و کار (5) بازاریابی دیجیتال (7) بازاریابی و فروش (5) بازاریابی کسب و کار (16) باشگاه مشتریان (7) برنامه کسب و کار (13) برندسازی کسب و کار (7) بهبود فضای کسب و کار (11) توسعه کارآفرینی (8) توسعه کسب و کار (20) حمایت از کسب و کار (8) حمایت از کسب و کارها (5) دولت سیزدهم (13) راه اندازی وب سایت کسب و کار (5) راه اندازی کسب و کار (27) راه اندازی کسب و کار خانگی (5) رشد تولید (6) رشد و توسعه کسب و کار (20) رشد کسب و کار (35) رونق تولید (7) شرکت های دانش بنیان (8) شورای عالی کار (7) طرح کسب و کار (6) مجوزهای کسب و کار (5) مدیریت ارتباط با مشتری (17) مدیریت کسب و کار (46) مشاور کسب و کار (12) نرخ بیکاری (6) وزارت کار (21) کسب و کار آنلاین (9) کسب و کار الکترونیک (6) کسب و کار ایران (25) کسب و کار اینترنتی (8)